LED pásek

 

LED pásek je jednoduše řečeno kus ohebného pásu, který může být samolepící pro snadnou instalaci a do něj jsou instalovány LED diody, které podle svého druhu určují vlastnosti LED osvětlení.

Díky své ohebnosti je zabezpečeno osvětlení i špatně přístupných míst a vytvoření nejrůznějších stylů LED osvětlení, které klasická LED žárovka nemůže zabezpečit.

 

Další podrobnější informace o specifikaci LED pásku naleznete v našich článcích.

 

Jak se LED pásek dělí?

 

Jedná se o velmi jednoduchou záležitost. LED pásek můžete na označených místech snadno rozdělit například pomocí nůžek.

Označené místa jsou vždy na koncích jednoho modulu, ze kterých je LED pásek složen. Obvykle se můžeme setkat s délkou modulu v rozmezí 2,5 - 10 cm, tudíž je možné LED osvětlení rozdělit takřka na libovolnou délku, aby pasovalo přesně do Vašich prostorů.

Pokud omylem rozdělíte pásek na nevhodném místě, poškodíte pouze modul, do kterého jste zasáhli, a ostatní budou i nadále fungovat.

 

Jak LED pásek nainstaluji?

 

Instalace LED pásky je snadná stejně jako jeho dělení.

Většina takových LED osvětlení je vybavena kvalitní samolepící páskou, která výborně drží především na hladkém povrchu, nábytku, plastovém, či kovovém povrchu.

Před aplikací je však nutné povrch velmi dobře očistit a odmastit, aby nedocházelo k následnému odlepování LED pásky. Výrazně hůře drží LED pásek na zdi, kde doporučujeme vybavit LED pásek hliníkovou lištou, kde bude dobře upevněn a zabezpečíte také chlazení LED svítidla, což výrazně prodlouží jeho životnost.

Další možností je přilepit LED pásky pomocí silikonu k podkladu.

 

 

Pokud hledáte prodejce kvalitních LED pásků, navštivte eshop prodejce LED osvětlení Britrade Zlín.