LED napájecí zdroj

 

Pokud nakupujete například LED pásek či jiné LED osvětlení s napětím 12V, setkáte se s nutností pořídit pro LED svítidlo také napájecí zdroj. Samotný výběr transformátoru není těžkou záležitostí. Na trhu naleznete velké množství napájecích zdrojů a jejich výběr je podmíněn typem LED svítidla, které chcete zapojit.

 

Nejdůležitějším údajem pro výběr napájecího zdroje je příkon svítidla.

 

Pozor!! LED pásek má příkon uveden na 1 metr své délky!!

 

Je nutné spočítat příkon na celou délku LED pásky. Stačí si jednoduše příkon vynásobit délkou pásku a získáte celkový příkon. Poté jednoduše zvolíte napájecí zdroj s vyšším výkonem než jste si vypočítali u LED pásky.

 

Doporučujeme Vám volit příkon napájecího zdroje alespon o 10% vyšší než je příkon LED svítidla.

Dalším parametrem jsou samotné vlastnosti napájecího zdroje. Na trhu existují zásuvkové trafa, které jsou charakteristické jednoduchým zapojením.

Další variantou jsou napájecí zdroje voděodolné a vnitřní, pro které je nutné dokoupit napájecí šňůru a jejich instalace je složitější. Tyto napájecí zdroje jsou nezbytné především pro výkonnější LED osvětlení.

 

Příklad:

Zakoupili jsme si 3 metry 12V LED pásek se spotřebou 12W na metr délky.

LED pásek chceme využít pro vnitřní použití. Celkové spotřeba LED svítidla je 36W, pro toto LED svítidlo vybereme vnitřní napájecí zdroj s výkonem 40W.

K ilustračnímu příkladu jsme použili LED svítidlo z nabídky prodejce LED osvětlení Britrade Zlín.

 

Náhled na LED pásek je zde

Náhled na použitý LED napájecí zdroj zde.

 

Doporučujeme Vám LED svítidla a další LED vybavení nakupovat na eshopu LED osvětlení Britrade, kde Vám odborně poradí a vysvětlí jak zakoupené LED svítidlo a LED napájecí zdroj používat.