Barvy LED osvětlení

 

Víte, že zdravé lidské oko dokáže vnímat a rozlišit až desítku milionů barevných odstínů? Díky této vlastnosti jsme se naučili svět vnímat také podle barev, některé barvy v nás vyvolají pocit relaxace, jiné nás nutí ke koncentraci.

Představte si, kolik pocitů můžeme vnímat díky odlišné barvě LED osvětlení. Stačí si představit kontrast tmavého zimního podvečeru a oproti tomu letní den plný barev. Nevyvolávají ve Vás tyto barevné rozdíly naprosto odlišné pocity?

Díky tomu jsme se naučili navozovat atmosféru domova podle barev. Nebylo by skvělé jednoduše barvou LED osvětlení změnit prostředí a podnítit tím naše smysly? Pojďme si tedy představit základní barvy, které LED osvětlení zvládnou a jak díky jejich pomoci navodit výjimečnou atmosféru.

Bílá barva – je vhodná pro neutrální prostředí, pomáhá navodit pocit čistoty, nevinnosti, projasní Váš den.

Červená barva – červená značí vášeň, je synonymem ohně a energie, perfektně se hodí pro dokreslení romantické atmosféry.

Žlutá barva – žlutá barva v nás vyvolá pocit uvolnění a harmonie, navozuje veselost a rozum.

Oranžová barva – je synonymem zlata, hodí se tedy perfektně do luxusních a přepychových místností, kde dodává ještě vyšší pocit bohatství, taktéž ji využijeme pro navození pocitu tepla a slunce.

Zelená barva – zelenou barvou si můžete i v centru města dopřát pocit přírody, která je spojená s bezpečí a pohodou.

Fialová barva – pokud chcete navodit pocit záhadnosti a tajemství, fialová barva je skvělou volbou, jedná se o záhadnou barvu, ale pozor, může vyvolat pocity neklidu.

Modrá barva – je přívětivou barvou navozující pocity oblohy, čerstvého vzduchu a ticha.

Pokud chcete tyto pocity poznat na vlastní kůži, navštivte eshop LED světla Britrade a vyberte si sety barevné LED pásky MOOD, které umí všechny výše popsané pocity navodit. Pomocí jednoho LED světla tak můžete jednoduše a levně navodit nespočet pocitů a atmosfér.