Osvětlení obývacího pokoje a ložnice

 

V obývacím pokoji naleznete nepřeberné možnosti jak uplatnit LED pásek a věřte, že pokaždé docílíte zajímavých výsledků.

Doporučujeme Vám například umístit LED pásky za televizor. Nejenom, že tento druh osvětlení dokreslí atmosféru večerního sledování oblíbeného filmu, kdy si jednoduše podle žánru změníte odstín barvy, šetří také Váš zrak.

Sledujete například romantický film a chcete příjemnou atmosféru ve Vašem pokoji? Zvolte červenou barvu osvětlení jednoduše pomocí ovládacího zařízení LED pásky a vychutnejte si oblíbený film s dalším fantastickým vjemem.

Nejenom, že takové LED osvětlení působí dekorativně, sledování televizoru při tomto doplňkovém LED osvětlení je zdravější pro Váš zrak, jelikož nevzniká tak výrazný kontrast mezi obrazovkou a tmavou místností. Zároveň se LED světlo nezrcadlí v obrazovce a je tak ideálním osvětlovacím doplňkem.

Pokud vlastníte zajímavé předměty, ať už se jedná o oblíbenou sbírku nebo třeba sportovní trofeje, není nic lepšího, než si je ve Vaší vitríně libovolně nasvítit pomocí LED pásky, aby je již nikdo nepřehlédl.

Doplňkové LED světlo dodá těmto cenným předmětům vyšší stupeň úhlednosti a stylu. Pro tento styl LED osvětlení doporučujeme LED pásky se studenější barevnou teplotou, která zvýrazní hrany, linie a detaily předmětů.

V podobném duchu si lze nasvítit libovolnou část Vašeho obývacího pokoje, či ložnice. Fantazii se meze nekladou, v ložnici je například výbornou volbou aplikace LED pásky za postel, kdy si následně jednoduše pomocí dálkového ovladače vyberete barvu LED světla podle nálady.

 

Pokud Vás zaujaly návrhy pro možné užití LED pásky, navštivte elektronický obchod prodejce LED osvětlení Britrade a vyberte si z široké nabídky produktů, kde určitě naleznete osvětlení přesně pro Vaše potřeby.

Pokud preferujete rychlý nákup nebo si netroufáte sami poskládat sestavu LED pásku a dalších doplňků, Britrade si pro Vás připravil hotové sety ověřených LED pásků v kombinaci s nejvhodnějšími doplňky, které zaručí bezproblémový chod a dlouhou životnost, které naleznete pod označením MOOD.

 

Jak vybrat LED pásek pro umístění za televizor, či nábytek v obývacím pokoji nebo ložnici?

Pro dosažení výše popsaného efektu doporučujeme použít 12V LED RGB pásky, které vyžadují zapojení do napájecího zdroje, na druhou stranu je lze snadno napojit na ovladače a stmívače. Jejich použití je také bezpečnější, doporučujeme do místností s dětmi. Konkrétně pro tento druh osvětlení postačí pásky se spotřebou 7,2W/m, které jsou osazeny 30 LED diodami na jednom metru. Do délky 3 metrů LED pásku, která je pro tyto účely dostačující, Vám pak postačí zdroj s příkonem 25W. K využití potenciálu pásku doporučujeme LED ovladače, pomocí kterého si snadno zvolíte barvu osvětlení a její intenzitu.

Pro decentní vzhled, kdy může být čidlo schované bez nutnosti jeho přímé viditelnosti, doporučujeme použít radiofrekvenční ovladače, ekonomickou variantou jsou pak IR ovladače, kdy musí být čidlo ovladače viditelné. Doporučujeme dále vybavit LED pásek hliníkovým profilem, který zaručuje odvod tepla LED pásku a výrazně prodlužuje jeho životnost.   

 

Jak vybrat LED pásek pro umístění do vitrín, skříněk a nasvícení předmětů?

K těmto účelů doporučujeme 12V LED pásek s teplotou barvy na úrovni denní bíléstudené bílé doplněný o stmívatelný ovladač, kdy si jednoduše můžete vybrat intenzitu, se kterou bude LED pásek svítit.

V nabídce existují dálkové LED ovladače nebo klasické stmívače umístěné u LED pásky. Doporučujeme použít LED dálkové ovladače, které dodají styl a moderní rozměr svícení. Častým řešením jsou pásky se spotřebou 12W/m, k těmto variantám doporučujeme vybavit LED osvětlení do délky 2 metrů zdrojem 25W. Při delší instalaci pak využijte zdroje s vyšším příkonem. Taktéž doporučujeme instalovat LED pásky na hliníkové lišty pro udržení chlazení pásků a jejich dlouhou životnost.

Všechno výše popsané vybavení naleznete na eshopu prodejce LED osvětlení Britrade.