Osvětlení koupelny

 

Chystáte se vybavit koupelnu novými LED světly nebo přemýšlíte o jejich nákupu?

Víte, jaké LED osvětlení byste měli právě v takových místnostech použít a kterým se naopak vyhnout?

To vám prozradíme v následujícím článku a představíme Vám možné varianty jak koupelny osvětlit.

 

Jak jistě víte, voda a elektrický proud se v lásce příliš nemají, proto bychom měli dbát zvýšeného zřetele při výběru LED osvětlení do koupelen a místností, kde přijdeme do přímého kontaktu s vodou. Při výběru nového LED osvětlení se zaměříme především na stupeň krytí IP a také na vstupní napětí LED svítidla, pokud je LED světlo umístěno příliš blízko zdroje vody.

 

Krytí IP

Udává pomocí číselné hodnoty odolnost vůči prachu a vodě.

První číslo značí odolnost proti vniku cizích pevných těles, druhé číslo proti vodě. Proto nás nyní bude zajímat především druhé číslo v označení IP. Minimální IP, kterou by mělo LED svítidlo disponovat pro vybavení do koupelny je IP44, které značí ochranu proti stříkající vodě. Samozřejmě čím vyšší číselný údaj, tím je odolnost LED světla proti vodě lepší. Nejvyššího stupně ochrany dosáhnete s číslem 8, kdy může být LED osvětlení trvale ponořeno ve vodě.

 

Vyhněte se nebezpečí, zvolte 12V

Pro místa blízko zdroje vody doporučujeme také použít světla pracující na vstupním napětí 12V DC, které je výrazně bezpečnější než klasické 230V AC.

Ideální volbou je pak skloubit tyto dva parametry a vybrat svítidlo 12V DC vybavené stupněm krytí IP minimálně 44.

Tyto parametry splňují například LED pásky, kdy si můžete aplikovat LED pásky například přímo kolem zrcadla nad umyvadlem, dosáhnete tak výjimečného vzhledu a perfektního nasvícení bez obav z kontaktu s vodou.

Většina LED pásků z naší nabídky je na svém povrchu vybavena kvalitní lepící páskou, díky čemu je instalace LED pásky otázka okamžiku. Stačí si jej jednoduše nalepit na rám zrcadla a připojit ke zdroji energie.

Vyberte si pro tyto účely například RGB LED pásky a pomocí dálkového ovládání můžete měnit barvu osvětlení jednoduše třeba z pohodlí vany přesně podle Vaší momentální nálady. Díky profilům z naší nabídky můžete pak LED pásky instalovat prakticky na libovolné místo koupelny, záleží již pouze na Vaší fantazii.

Další zajímavou variantou jsou 12V DC LED žárovky vhodné do podhledových svítidel, které si umístíte nad místa, které chcete mít perfektně nasvícené.

Tip pro vás

Do koupelen doporučujeme studenou bílou barvu světla nebo barvu na úrovni chromatičnosti denní bílé (min. 5000K). Docílíte tak perfektního nasvícení a barva LED světla podpoří čistý vzhled místnosti společně s navozením pocitu moderního designu.

Všechny výše podobné produkty naleznete na eshopu prodejce LED osvětlení Britrade.